Co to jest rura miedziana C12200?

C12200, powszechnie znany jakoMiedź DHP (odtleniona wysoka zawartość fosforu)., to stop miedzi-o wysokiej czystości zawierający min99,90% miedzi i srebraz zawartością fosforu pomiędzy0,015% i 0,040%. Fosfor działa jako odtleniacz, - reaguje z tlenem rozpuszczonym w stopionej miedzi, zapobiegającporowatość gazowa i kruchość wodorowaktóre nękają tlen-zawierający C11000 (miedź ETP) podczas lutowania.
Właśnie dzięki tej odtlenionej strukturze C12200 stał sięnajszerzej stosowany gatunek rur miedzianychdo instalacji hydraulicznych, HVAC, chłodniczych i przemysłowych systemów płynów na całym świecie. Podczas lutowania w atmosferze redukującej, takiej jak płomień gazowy, C12200 utrzymuje integralność połączenia w miejscach, w których C11000 mógłby pęknąć.W przypadku wszelkich zastosowań obejmujących lutowane lub lutowane połączenia rurowe, C12200 jest standardem branżowym.
Poproś o wycenę rury miedzianej C12200
Skład chemiczny rury miedzianej C12200
Cechą charakterystyczną C12200 jest kontrolowany dodatek fosforu. Skład według UNS C12200 i ASTM B75 to:
|
Element |
Specyfikacja |
|
Miedź + Srebro (Cu + Ag) |
Większy lub równy 99,90% |
|
Fosfor (P) |
0.015% – 0.040% |
|
Pozostałe elementy (każdy) |
Mniejsze lub równe 0,05% |
Zakres fosforu nie jest dowolny.Poniżej 0,015% odtlenienie jest niepełnea rura pozostaje podatna na kruchość wodorową.Powyżej 0,040% nadmiar fosforu segreguje na granicach ziaren, zmniejszając plastyczność i odkształcalność. Przeglądając certyfikat testu młyna (MTC),zawsze sprawdzaj, czy zawartość fosforu mieści się w tym przedziale- jest to najważniejszy parametr składu miedzi DHP.
Właściwości fizyczne i mechaniczne miedzi C12200-DHP
C12200 zapewnia doskonałą równowagę wydajności termicznej, wytrzymałości mechanicznej i urabialności:
|
Nieruchomość |
Wartość |
|
Gęstość |
8,94 g/cm3 |
|
Temperatura topnienia |
1083 stopnie |
|
Przewodność cieplna |
~330 W/(m·K) |
|
Przewodność elektryczna |
~85% IACS |
|
Wytrzymałość na rozciąganie (miękki temperament) |
220 – 260 MPa |
|
Wydłużenie (miękki temperament) |
Większy lub równy 40% |
|
Wytrzymałość na rozciąganie (twardy temperament) |
290 – 380 MPa |
|
Wydłużenie (twardy temperament) |
Większy lub równy 5% |
|
Twardość (miękka / twarda) |
40–55 / 90–105 WN |
Normy i specyfikacje dotyczące miedzi UNS C12200
|
Standard |
Zakres |
Region |
|
ASTM B75 |
Bezszwowa rurka miedziana, ogólnie |
USA |
|
ASTM B280 |
Rura ACR (klimatyzacja i chłodnictwo) |
USA |
|
ASTM B88 |
Bezszwowa miedziana rura wodna |
USA |
|
EN 12449 |
Rura miedziana - ogólnego przeznaczenia |
UE |
|
EN 1057 |
Rura miedziana do wody i urządzeń sanitarnych |
UE |
|
JIS H3300 |
Rury bez szwu z miedzi i stopów miedzi |
Japonia |
|
GB/T 18033 |
Bezszwowa rurka miedziana |
Chiny |
Uzyskaj cenę i zapasy już teraz
Bezszwowa rura miedziana C12200 w porównaniu z innymi stopami miedzi
|
Stopień |
Nazwa zwyczajowa |
Treść P |
Kluczowa charakterystyka |
|
C11000 |
Miedź ETP |
~0% |
Najwyższa przewodność (100% IACS);podatne na kruchość wodorową podczas lutowania |
|
C12000 |
Miedź DLP |
0.005–0.015% |
Poprawiona lutowność w porównaniu z C11000, ale mniej odtleniona niż C12200 |
|
C12200 |
Miedź DHP |
0.015–0.040% |
Optymalna lutowność, odporność na korozję i równowaga mechaniczna |
|
C26000 |
Nabój Mosiądz |
Nie dotyczy (stop Cu-Zn) |
Inny system stopów; nie do systemów ciśnieniowych |
C12200 zajmuje najlepsze miejsce:wystarczająca ilość fosforu do całkowitego odtlenienia i niezawodnego lutowania, ale nie na tyle, aby ucierpiała ciągliwość lub parametry cieplne. Jeśli C12200 jest chwilowo niedostępny, C12000 (DLP) może jednak służyć jako substytut w wielu-krytycznych zastosowaniach-przed wymianą zawsze potwierdzaj zgodność z wymaganiami technicznymi.
Typy, formy i wymiary
Rury miedziane C12200 są dostępne w dwóch podstawowych formach i trzech standardowych stanach:
Bezszwowa rurka- produkowane przez wytłaczanie i ciągnienie na zimno bez szwu spawalniczego.Standardowy wybór dla systemów-z łożyskami ciśnieniowymi i lutowanymi.
Spawana rura- rolka-uformowana z taśmy i spawana wzdłużnie. Bardziej ekonomiczny; nadaje się do zastosowań nisko-ciśnieniowych i dekoracyjnych.
Temperamenty:
Miękkie (wyżarzane)- całkowicie wyżarzane w celu zapewnienia maksymalnej plastyczności; idealne do gięcia i formowania zwojów.
Pół-twarde- zrównoważona siła i odkształcalność;najczęstszy temperament prostej rury instalacyjnej.
Twardy- maksymalna wytrzymałość na rozciąganie; stosowany tam, gdzie nie jest wymagane zginanie.
|
Wymiar |
Typowy zasięg |
|
Średnica zewnętrzna (OD) |
3 mm – 219 mm |
|
Grubość ścianki (WT) |
0,3 mm – 10 mm |
|
Długość prosta |
3 m – 5 m |
|
Długość cewki |
15 m – 30 m |
|
Tolerancja OD |
±0,05 – 0,15 mm (według klasy wielkości) |
Rury ACR według ASTM B280 obejmują zakres odOD 1/4" do 4-1/8".. Zakres rur hydraulicznych zgodnych z normą EN 1057 od6 mm do 54 mm średnicy zewnętrznej. Prosząc o wycenę, wyraźnie określ swój rozmiar, charakter i klasę tolerancji.
Proces produkcyjny
Produkcja bezszwowych rur miedzianych C12200 obejmuje następujące kluczowe etapy:

Aplikacje i przypadki użycia




Rury miedziane C12200 służą różnorodnym branżom i zastosowaniom:
Hydraulika i zaopatrzenie w wodę- najczęstsze zastosowanie: rurociągi wody pitnej, instalacje sanitarne i dystrybucja wody w budynkach. Standardy:EN 1057, ASTM B88.
HVAC i chłodnictwo- zestawy przewodów klimatyzacji, przewody czynnika chłodniczego i rury skraplacza/parownika. Standard:ASTM B280.
Wymienniki ciepła- skraplacze, parowniki i rury kotłowe w energetyce i zastosowaniach morskich.
Instalacje gazów medycznych- wymagające przewodów tlenu, azotu i powietrza medycznegowyjątkowo-czyste, niezawodne połączenia lutowane.
Rurociągi przemysłowe- Transport sprężonego powietrza, paliwa gazowego i płynów procesowych w przemyśle ciężkim.
Podstawowy sprzęt produkcyjny




Prasy do wytłaczania (1500 – 3500 ton)- serce produkcji rur bez szwu. Większe prasy obsługują większe kęsy, umożliwiając szerszy zakres średnic i większą przepustowość.Wiele pras wskazuje na dużą zdolność produkcyjną.
Ławy do ciągnienia na zimno (łańcuchowe-lub hydrauliczne)Precyzyjny sprzęt do ciągnienia - zapewnia wąskie tolerancje wymiarowe i stałą grubość ścianek w poszczególnych partiach.Liczba linii rysunkowych jest bezpośrednio powiązana z objętością i{0}}czasem realizacji.
Piece do wyżarzania jasnego (w-atmosferze kontrolowanej)Piece z atmosferą - wodoru-azotowego zapobiegają utlenianiu powierzchni podczas wyżarzania, wytwarzającjasna, czysta powierzchnia tuby, która odróżnia produkt wysokiej jakości od-produktu towarowego.
Maszyny do prostowania i cięciaProstownice wielowalcowe - i{1}}precyzyjne piły zapewniają prostoliniowość i dokładność długości zgodnie ze standardowymi tolerancjami.
Kontrola jakości i testowanie

Kontrola wymiarowa

Testowanie prądów wirowych

Próba ciśnienia hydrostatycznego

Testowanie właściwości mechanicznych
Analiza chemiczna (OES / EDX)- sprawdza zawartość Cu+Ag i fosforu w każdej partii.
Testy mechaniczne- wytrzymałość na rozciąganie, granica plastyczności i wydłużenie zgodnie ze specyfikacją stanu.
Testowanie prądów wirowych- wykrywa defekty powierzchniowe i podpowierzchniowe-na całej długości rury.
Badania hydrostatyczneTesty ciśnieniowe --każdej rurki w celu sprawdzenia szczelności.
Kontrola wymiarowa- OD, grubość ścianki i prostoliniowość według klasy tolerancji.
Każda przesyłka powinna zawierać certyfikat testu młyna (MTC) zgodnie z normą EN 10204 3.1, zawierający listę faktycznie zmierzonych wartości dla każdego testu. W przypadku zamówień składanych po raz pierwszy-Zdecydowanie zaleca się kontrolę-strony trzeciej przez firmę SGS, BV lub TÜVw celu sprawdzenia zgodności przed wysyłką.
Ceny i czynniki rynkowe
Ceny rur miedzianych C12200 opierają się na przejrzystym wzorze:
Cena=Cena rozliczeniowa miedzi LME + premia przerobowa
Czynniki wpływające na składkę:
Rozmiar i grubość ścianki- mniejsze lub cieńsze rurki wymagają większej liczby przejść ciągnienia, co podnosi cenę.
Hartować- miękki temperament wymaga wyżarzania, nieco wyższy koszt niż twardy.
IlośćWyższe wolumeny o - zmniejszają-jednostkowy koszt przetwarzania.
Wykończenie powierzchni- jasne, odprężone lub powlekane powierzchnie zwiększają koszty.
Opakowanie i przeznaczenie- eksportuj opakowania i fracht do swojego portu.
Jak pozyskać rurę miedzianą C12200
Krok 1: Zdefiniuj swoje wymagania.Określ gatunek, standard, rozmiar, charakter, ilość, port docelowy i wymagania dotyczące opakowania.
Krok 2: Oceń dostawców.SprawdźCertyfikat ISO 9001, zdolność produkcyjna fabryki, doświadczenie w eksporcie i referencje klientów. Poproś o listę wyposażenia i próbki MTC.
Krok 3: Poproś o wycenę.Udostępnij szczegółowy arkusz specyfikacji wielu dostawcom.Porównaj nie tylko cenę, ale także strukturę premium, czas realizacji i warunki płatności.
Krok 4: Sprawdź jakość.Wymagaj MTC (EN 10204 3.1) przy każdej przesyłce. W przypadku pierwszych zamówień,zorganizuj zewnętrzną-kontrolę-przed wysyłką (SGS / BV / TÜV).
Często zadawane pytania
P: Czy C12200 można używać do wody pitnej?
Tak. C12200 spełnia normy EN 1057 i ASTM B88 dotyczące zastosowań w wodzie pitnej i jestdopuszczone do stosowania w instalacjach wody pitnej na całym świecie.
P: Jaka jest różnica między C12200 a C11000?
C11000 (ETP) praktycznie nie zawiera fosforu i ma wyższą przewodność elektryczną, ale jestpodatne na kruchość wodorową podczas lutowania. C12200 (DHP) zawiera 0,015–0,040% fosforu, dzięki czemu jestw pełni lutowalne i idealne do systemów rurowych.
P: Jakie jest MOQ dla rur miedzianych C12200?
Typowo1–2 000 kg, w zależności od wielkości i dostawcy. Wymiary niestandardowe mogą wymagać wyższego MOQ.
P: Jak obliczana jest cena?
Cena rozliczeniowa miedzi na LME + premia przerobowa.Premia różni się w zależności od rozmiaru, temperamentu, ilości i wykończenia powierzchni.
P: Czy potrafisz wizualnie odróżnić C12200 od C11000?
Nie, - wyglądają identycznie.Wymagana jest analiza chemiczna (OES).w celu potwierdzenia zawartości fosforu.
Napisz do nas, aby otrzymać szybką wycenę







