Gnee  Stal  (Tianjin)  Co.,  z oo

Aktualizacja cen miedzi C11000 – 12 października 2026 r

Oct 12, 2026

Katoda nie jest tym, co jest spawane, walcowane lub ciągnione. Zespoły ds. zakupów, które oglądają tylko 3-miesięczne dane dotyczące miedzi na LME —14 550 dolarów za tonę10 października w górę255,50 USD (+1.79%) dziennieI+2.04% w tygodniu- przegapili warstwę, która faktycznie przenosi ich fakturę. Warstwa, o której mowa, topremia produkcyjna: koszt przekształcenia katody klasy A w walcówkę, szynę zbiorczą, rurę, arkusz, taśmę, płytę lub folię. We wszystkich siedmiu popularnych formach produktów C11000 premia ta wzrosła między trzecim a czwartym kwartałem 2026 r., alenie jednolicie. Folia i szyna zbiorcza poszerzona o 21–22%. Płyta poszerzona o 17%. Dla kupujących w czwartym kwartale oznacza to, że pozycja LME nie jest już jedyną rzeczą podlegającą negocjacjom - premia za konwersję jest teraz drugim ruchomym celem wyceny.

 

Dlaczego premia za produkcję ma teraz znaczenie

Przez pierwsze trzy kwartały 2026 r. historia miedzi była prawie w całości historią LME. Średnia 3-miesięczna LME w 2026 r. kształtuje się na poziomie mniej więcej14 370 dolarów za tonę- o41% powyżejśrednia za cały-rok 2025. W przypadku zespołów zaopatrzeniowych mających stałą umowę LME-plus-premię, linia LME była linią zmienną, a premia za produkcję – stabilną.

 

Ten podział nie jest już czysty. Trzy naciski również zaczęły przesuwać linię konwersji:

Koszty energii.Kontrakty na energię elektryczną i gaz ziemny w europejskich elektrowniach odnowione na poziomie z IV kwartału 2026 r. są o 10–15% wyższe niż w IV kwartale 2025 r. Podobny wzrost odnotowały elektrownie w Ameryce Północnej korzystające z-energii zakupionej z sieci. Azjatyckie młyny wykorzystujące energię wodną są lepiej izolowane, ale nadal płacą więcej za anodę i gaz ziemny.

Ekonomika odzysku złomu.Wyższe ceny na LME zaostrzyły dolną granicę złomu miedzi nr 1 i nr 2. Huty, które liczą na wewnętrzne zasilanie zwrotne złomu w celu subsydiowania najlepszego materiału, muszą teraz-wprowadzać-złom na rynek po cenach powiązanych z LME-, co zawęża spread i zwiększa-wartości premii za konwersję.

Alokacja mocy produkcyjnych młyna.Czwarty kwartał to sezonowy szczyt zapotrzebowania na transformatory, szyny zbiorcze i druty magnetyczne. Huty w tych segmentach mają wydłużone terminy dostaw i traktują priorytetowo wyższą-specjalizację i tolerancje marży, co podnosi główną premię za konwersję nawet w przypadku produktów standardowych.

 

Wynik netto:premia produkcyjnadla przeciętnej formy produktu C11000 poszerzonej ookoło 150–800 dolarów za tonępomiędzy trzecim kwartałem a kwartałem4 2026. Poniższy wykres przedstawia ilościowo zmianę formy po formie.

 

Migawka rynkowa z października 2026 r

Wskaźnik Wartość (10 października 2026 r.) Co to oznacza dla C11000
LME 3-miesięczna miedź 14 550 dolarów za tonę +255,50 USD (+1.79%) dziennie; +2.04% w tygodniu
LME gotówka vs 3-miesięczna +10–14 USD / tonę Łagodne cofnięcie; szybka katoda nadal szczelna
Średnia LME od początku roku 2026 ~14 370 USD / tonę +41% w porównaniu ze średnią- całego roku 2025
Średnia za cały-rok LME 2025 10 180 dolarów za tonę Wartość bazowa odniesienia dla porównania rok do roku
Premia za miedź Yangshan ~120 USD / tonę Poza wrześniowym szczytem wynoszącym 124 USD; Popyt fizyczny w Azji jest nadal stabilny
Zapasy magazynowe LME ~242 975 ton Wypłata po-wakacjach; ciasna była-Azja
akcje miedzi COMEX ~700 000 ton Spadek w stosunku do wrześniowego szczytu wynoszącego 762 000 ton
Ostateczny termin taryfowy dla miedzi-w USA, sekcja 232 Miękkie nie (30 września 2026 r.) Nie nałożono żadnego cła; recenzja pozostaje otwarta
Chilijska kopalnia miedzi-złota Pierwszy-strajk w historii od 7 października Ryzyko dostaw koncentratu; poprawiony efekt w ciągu 2–4 tygodni

 

Wniosek na wynos: linia LME jest wysoka i napięta, alepremia regionalnajest stabilny ipremia produkcyjnato jest to, co teraz się poszerza. Połączenie to oznacza, że ​​faktury C11000 w czwartym kwartale są uwzględniane jednocześnie przez wszystkie trzy warstwy, a nie tylko nagłówek LME.

 

Moduł klasy równoważnej C11000

C11000 to gatunek miedzi o dużej wytrzymałości elektrolitycznej (ETP), określony jakoMinimum 99,90% Cuz tlenem kontrolowanym w zakresie skoku udarności 0,02–0,04%-. Ta sama substancja chemiczna jest wymieniona w kilku normach krajowych. W przypadku zespołów zaopatrzeniowych, które otrzymują rysunki określające jedno oznaczenie i muszą zaopatrywać się w hutach certyfikowanych dla innych, poniższa tabela przedstawia ich odpowiedniki.

 

System oznaczania Kod klasy Inne popularne nazwy Kluczowe notatki
UNS (USA) C11000 Elektrolityczny Tough Pitch (ETP) Gatunek bazowy ASTM B152, B187, B49, B280
PL (Europa) CW004A Cu-ETP EN 1652, EN 12163, EN 12449
GB/T (Chiny) T2 - GB/T 5231, GB/T 1527/1530/2040
JIS (Japonia) C1100 - JIS H3100, H3200, H3300
DIN (Niemcy) 2.0065 E-Cu58 DIN 1787 / EN 13601
BS (Wielka Brytania) C101 - BS EN 1652
ISO Cu-ETP - ISO1336

W przypadku zastosowań lutowanych lub w atmosferze wodoru{{0} należy określićC12200 (DHP) instead; residual oxygen in C11000 can cause hydrogen embrittlement at the joint. For applications requiring higher electrical conductivity (>101% IACS) lub nie zawiera tlenu, należy określićC10200 (OFHC)LubC10100 (OFE).

Drabina premium produkcji według formy produktu - Q3 vs Q4 2026

Premia produkcyjna jest najbardziej negocjowalną linią na fakturze C11000. Jest również najbardziej zmienny. Poniższy wykres przedstawia typowy punkt-3 kwartału i orientacyjny punkt-4 kwartału dla siedmiu popularnych form produktów, posortowane według wartości premium (najwyższa na górze).

C11000 Copper Price Update

Premia produkcyjna C11000 według formy produktu: III kwartał (sierpień-wrzesień 2026 r.) typowy środkowy-punkt w porównaniu z czwartym kwartałem (październik 2026 r.) orientacyjny-punkt środkowy. Premie w USD za tonę w stosunku do LME Cu gotówką lub rozliczeniem 3-miesięcznym. Kolumna-po prawej stronie pokazuje procent poszerzenia z trzeciego na czwarty kwartał. Folia i szyna zbiorcza poszerzały się najszybciej; płyta poszerzała się najwolniej.

 

Formularz produktu Premia typowa za III kwartał (USD/t powyżej LME Cu) Premia orientacyjna za IV kwartał (USD/t powyżej LME Cu) Poszerzenie Q3 → Q4
Folia (rolowana, < 0,1 mm) $3,800 $4,600 +21%
Rura (ciągniona, hydrauliczna/ACR) $2,700 $3,200 +19%
Pasek (precyzyjny, < 3 mm) $1,600 $1,900 +19%
Arkusz (-walcowany na zimno, > 3 mm) $1,400 $1,650 +18%
Płyta (ciężka, > 6 mm) $1,200 $1,400 +17%
Szyna zbiorcza (prostokątna, walcowana) $900 $1,100 +22%
Walcówka (8 mm, odlew ciągły) $700 $850 +21%

 

Wzór ma charakter informacyjny. Dwie formy z największym procentowym poszerzeniem -szyna zbiorcza (+22%)Ifolia (+21%)- znajdują się na przeciwnych końcach spektrum złożoności. Szyna zbiorcza ma prosty kształt, ale gwałtowny wzrost zapotrzebowania na transformatory i-centra danych spowodował zmniejszenie wydajności-walcowni. Folia to najbardziej złożony kształt i najbardziej energochłonny-w produkcji. Obydwa poszerzały się szybciej niż średnia.

 

Tuba i pasekposzerzył się o 19%. Popyt na rury napędzany jest modernizacją instalacji wodno-kanalizacyjnych, rozbudową-ACR (klimatyzacji i chłodnictwa) oraz-przejściem na pompy ciepła. Popyt na taśmy napędzany jest przez złącza akumulatorów EV, uzwojenia transformatorów i precyzyjną elektronikę.

 

Płyta i prześcieradłorozszerzyło się najmniej (17–18%). Są to formy o największej-wielkości, a huty, które je produkują, mają najbardziej stabilną wydajność. Są to również formularze, w których linia LME ma największy udział w fakturze końcowej, więc ruch LME wykonuje większą pracę nad ceną bazową.

 

DlaKupię walcówkę C11000, numer nagłówka ma większe znaczenie niż premia za konwersję. DlaKupię folię C11000, premia za konwersję może wynosić jedną czwartą faktury.

 

Formularz-przez-Formularz Uwagi dotyczące zamówień na czwarty kwartał

Walcówka (8 mm, odlew ciągły)

Najprostsza forma wykonania - pojedynczego-przepływu na gorąco z ciągłego-prętu odlewanego - i forma o najniższej premii za konwersję. Do poszerzenia w IV kwartale przyczyniły się głównie:złom-ekonomika wsteczna: wyższe ceny na LME podniosły dolną granicę złomu miedzi nr 1, zmniejszając marżę wewnętrzną huty i podnosząc wyższą-opłatę za konwersję. Czasy realizacji standardowego pręta 8 mm są już dostępne6–8 tygodnidla przedziałów dostaw Q1 2027.

 

Szyna zbiorcza (prostokątna, walcowana)

Szyna zbiorcza jest geometrycznie prosta, ale logistycznie napięta. Do poszerzenia w IV kwartale przyczyniło się m.inzapotrzebowanie na transformatory i-centra danychco zwiększyło-moc produkcyjną walcowni. Cynowana-szyna zbiorcza zawiera dodatkową szynę zbiorczą$200–$400/tnago. Posrebrzane-dodatkowe$1,500–$2,500/t. Jeśli na rysunku określono pokrycie galwaniczne, zablokuj premię za poszycie oddzielnie od premii za miedź.

 

Płyta (ciężka, > 6 mm)

Płyta jest formą najbardziej narażoną na działanieszyna uziemiająca, rozdzielnica i duży transformatorrynki końcowe. Popyt w IV kwartale jest mocny, ale nie tak duży jak w segmencie taśm i rur. Kupujący płyty mają największy wpływ na wynegocjowanie obniżenia premii za konwersję w czwartym kwartale, ponieważ linia LME ma największy udział w fakturze, a huty są skłonne zdyskontować konwersję, aby wygrać wolumen.

 

Arkusz (-walcowany na zimno, > 3 mm)

Arkusz jest formą konia roboczego stosowaną w pokryciach dachowych, okładzinach, osłonach szyn zbiorczych i ogólnej produkcji. Poszerzenie w IV kwartale jest umiarkowane. Kupujący powinni zwrócić uwagęspecyfikacja temperamentu: rysunek określający H02 (pół-twardy) w porównaniu z H04 (w pełni-twardy) w porównaniu z O60 (wyżarzany zmiękczająco) zmienia koszt konwersji o5–15%. Jeśli pozwala na to Twoja aplikacja, określenie zakresu twardości, a nie nazwy, daje walcowni elastyczność w wyborze najtańszej, zgodnej z przepisami metody.

 

Pasek (precyzyjny, < 3 mm)

Pasek to forma arkusza-o najwyższej precyzji i najbardziej narażona na działanieAkumulator EV, uzwojenie transformatora i elektronikapopyt. Wzrost w czwartym kwartale był spowodowany ograniczeniami mocy produkcyjnych-precyzyjnych walcowni zimnych. Tolerancja i wymagania dotyczące-wykończenia powierzchni mają znaczenie: tolerancja ±0,02 mm w przypadku wykończenia lustrzanego może dodać kolejne15–25%do premii za konwersję.

 

Rura (ciągniona, hydrauliczna/ACR)

Popyt na rury w czwartym kwartale jest napędzany przezcykl modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej, budowa ACR (-klimatyzacji i chłodzenia) oraz wymiana-pompy ciepła. Rury ciągnione wymagają wielokrotnego-ciągnienia na zimno i wyżarzania pośredniego, dlatego premia za konwersję znajduje się pośrodku drabinki. Czasy realizacji rur ciągnionych są teraz10–14 tygodnidla standardowych rozmiarów;14–20 tygodniw przypadku nie{0}}standardowych lub-wysokociśnieniowych specyfikacji ACR.

 

Folia (rolowana, < 0,1 mm)

Folia jest najbardziej złożoną formą i ma największą bezwzględną premię za konwersję. Do poszerzenia w IV kwartale przyczyniło się m.inkoszty energii(walcowanie folii jest jednym z najbardziej energochłonnych-procesów miedziowych) iAkumulator pojazdu elektrycznego, litowo-kolektor prądu i ekranowanie elektronikipopyt. Folia jest również formą najbardziej narażoną na działaniestrata złomu: przycięte krawędzie z procesu walcowania wracają do topienia, a złom ten musi zostać oznakowany-do-rynku po cenach powiązanych z LME-, co podnosi główną premię za konwersję.

 

Strategia zakupów na IV kwartał według formy

W przypadku nabywców C11000 zarządzających wydatkami w IV kwartale na wiele form produktów wyróżnia się pięć punktów taktycznych:

Negocjuj premię za konwersję oddzielnie od klauzuli LME.Pojedynczy numer LME+premium jest wygodny, ale ukrywa opłatę za konwersję. Poproś o wydzielenie dwóch liczb i porównaj premię za konwersję z zakresami-specyficznymi dla formularza opisanymi w tym artykule.

Zablokuj teraz głośność Q1 2027 w ciasnych formularzach.Wydłuża się czas realizacji zamówień na folie, rury i szyny zbiorcze. Termin dostawy AQ1 2027 zamówiony w październiku zabezpiecza pozycję w kalendarzu produkcji.

Określ temperament według zakresu twardości, a nie nazwy.H02 vs H04 vs O60 zmienia koszt konwersji o 5–15%. Rysunek dopuszczający „pół-twardy, 60–75 HV” daje młynowi najtańszą, zgodną z przepisami trasę.

Zapytaj o ekonomikę podawania złomu.Huta wytwarzająca dużą ilość złomu wewnętrznego odzyskuje marżę, której kupujący nie widzi na fakturze. Jeżeli współczynnik złomu w hucie jest wysoki, może istnieć możliwość wynegocjowania obniżenia premii za konwersję.

Oddzielne powlekanie i tolerancja od premii za miedź.Cynowanie, srebrzenie-i rygorystyczne-specyfikacje tolerancji mogą zwiększyć premię za konwersję o 10–25%. Negocjuj je jako osobne pozycje, tak aby część faktury dotycząca miedzi i-fabrykacji pozostała widoczna.

 

Często zadawane pytania

P: Czy premia produkcyjna jest taka sama jak premia regionalna?

Odpowiedź: Nie. Składka regionalna obejmuje fracht, ubezpieczenie, finansowanie i cło importowe za dostarczenie katody z magazynu do producenta. Premia produkcyjna to koszt przekształcenia katody w gotową postać produktu C11000. Razem tworzą element „dostarczony z fabryki” faktury C11000; linia LME jest trzecim elementem.

P: Dlaczego premia za produkcję jest tak różna w przypadku walcówki i folii?

Odp.: Strata wydajności, energochłonność i liczba etapów procesu. Walcówka to produkt walcowany na gorąco-w jednym przejściu- z wydajnością ~98%. Folia to produkt-walcowany na zimno-z wieloma przejściami, z energochłonnym-wyżarzaniem pośrednim i resztkami-wycięć krawędziowych na każdym stojaku. Różnica w wydajności i energii jest bezpośrednio widoczna w premii za konwersję.

P: Czy premia za produkcję będzie nadal rosnąć w Q1 2027?

Odpowiedź: To zależy od kosztów energii i poziomu LME. Jeśli LME Cu utrzyma się powyżej 14 000 USD/t, a kontrakty energetyczne utrzymają się na obecnym poziomie, premia za konwersję prawdopodobnie wzrośnie o kolejne 5–10% w Q1 2027. Jeśli LME dokona korekty do 13 000–13 500 USD/t, premie za konwersję prawdopodobnie pozostaną na niezmienionym poziomie.

P: Czy powinienem teraz zablokować umowę o stałej cenie na 6-miesięcy czy na 12 miesięcy?

Odp.: Umowa-o stałej cenie łączy referencję LME i premię za konwersję. W obecnym otoczeniu plusem jest ochrona przed dalszymi wzrostami LME. Minusem jest brak szansy, jeśli LME dokona korekty. Standardowe podejście to zmienny-kontrakt na LME ze stałą premią za konwersję -, który uwzględnia ruch LME w obu kierunkach, jednocześnie blokując linię, którą faktycznie możesz negocjować.

 

Zakres dostaw produktów C11000

Dostarczamy twardą, elektrolityczną miedź pakową C11000 we wszystkich głównych postaciach produktów. Poniżej przedstawiono standardowe zakresy produkcyjne; niestandardowe-rozmiary, temperamenty i wykończenia powierzchni są dostępne na żądanie.

Formularz produktu Zakres rozmiarów Temperowanie / wykończenie Standardy
Walcówka C11000 Odlew ciągły o grubości 8 mm Jak-rysowano ASTM B49; EN 1977; GB/T 3952
Szyna zbiorcza C11000 Grubość 3–20 mm, szerokość 20–200 mm H02 (pół-twardy); cynowane-, opcjonalnie posrebrzane- ASTM B187; EN 13601; GB/T 5585
Arkusz i płyta C11000 Grubość 0,5–50 mm, szerokość do 1500 mm O60 / H02 / H04 ASTM B152; EN 1652; GB/T 2040
Pasek C11000 Grubość 0,1–3,0 mm, szerokość do 600 mm O60 / H02 / H04; dostępne tolerancje dokładności ASTM B152; EN 1652; JIS H3100
Rura C11000 (ciągniona) OD 4–100 mm, ściana 0,5–5,0 mm O60 (wyżarzany); H58 dla ACR ASTM B88, B280; EN 1057; GB/T 18033
Folia C11000 Grubość 0,01–0,1 mm O60 (wyżarzany zmiękczająco) ASTM B370; EN 1652

Wszystkie formularze są dostarczane z pełnymi certyfikatami testów walcowania i na żądanie mogą zostać dostarczone z-kontrolą strony trzeciej, raportami wymiarowymi i certyfikatem-wykończenia powierzchni.

 

Poproś o wycenę C11000

Prześlij nam formularz produktu, specyfikację, ilość i termin dostawy. Oficjalną, orientacyjną wycenę prześlemy w ciągu 48 godzin, z referencją LME, premią regionalną i premią produkcyjną podzieloną na osobne pozycje. Gatunki równoważne (CW004A, T2, C1100, 2.0065, C101) dostarczane w ramach tego samego systemu jakości.

Poproś o wycenę

goTop